visit tracker on tumblr

Dobranie odpowiedniej formy refinansowania może być skomplikowane i czasochłonne szczególnie dla osób, które na co dzień nie mają do czynienia z bankowością. Na warunki otrzymywanego kredytu konsolidacyjnego mają wpływ takie czynniki jak waluta, w której mamy otrzymać pieniądze, całkowita kwota i okres spłaty. Porównanie ofert kilku, czy kilkunastu instytucji mogłoby zająć naprawdę mnóstwo czasu gdyby nie narzędzia takie jak nasz kalkulator rat. Dzięki niemu na podstawie podanych informacji można znaleźć najbardziej dogodną ofertę zaledwie w kilka minut. Korzystanie z poniższego kalkulatora jest zupełnie bezpłatne, a co więcej wysłanie wniosku jest niezobowiązujące. Oznacza to, że można złożyć wnioski w kilku instytucjach i sprawdzić kto zaoferuje najlepsze warunki. Jest to o tyle istotne, że wiele banków dopasowuje ofertę indywidualnie dla każdego klienta co oznacza, że można się targować na przykład przy ustalaniu oprocentowania, czy marży.


Nazwa kredyt konsolidacyjny pochodzi z języka angielskiego (po angielsku consolidate oznacza łączyć) i już na dobre przyjęła się w polskiej terminologii chociaż tego rodzaju zobowiązanie jest znane także po prostu jako jako refinansowanie, lub pożyczka oddłużeniowa. Tego rodzaju usługi finansowe nie są jeszcze zbyt dobrze znane wielu Polakom jednak bardzo szybko zyskują na popularności bo przyczyniają się do znacznej poprawy komfortu życia. Szczególnie osoby, które od dłuższego czasu szukają pomysłu na poradzenie sobie z ciągle rosnącą spiralą zadłużenia gdy dowiadują się o możliwościach jakie niesie ze sobą tego rodzaju finansowanie od razu szukają możliwości skorzystania z niego i pozbycia się problemów.

Choć osobom nieobeznanym z tematyką może wydawać się, że branie kredytu po to aby pozbyć się innych zobowiązań może być pozbawione logiki w rzeczywistości ma to sens. Ponieważ wiele osób ma zaciągnięte rozmaite pożyczki w różnych bankach (na przykład jedna gotówkowa na wakacje, jedna na samochód, inna w formie rat, i tak dalej) z czasem suma miesięcznych rat może stać się tak wysoka, że może po prostu zabraknąć pieniędzy na życie. W takim wypadku klienci decydują się zazwyczaj na niespłacanie którejś raty co w dłuższym terminie prowadzi do większych kłopotów finansowych. Prędzej czy później (a w dobie Internetu raczej prędzej) osoby niespłacające swoich zobowiązań wpisywane są do KRD - czyli Krajowego Rejestru Długów. Z takim wpisem nie ma mowy o tym aby jakikolwiek bank pożyczki gotówkowej.

Dlatego dobrym rozwiązaniem jest właśnie kredyt konsolidacyjny, dzięki któremu można aktywnie wziąć sprawy w swoje ręce, spłacić wszystkie zobowiązania i mieć „czyste konto”. A wszystko to działa na prostszej zasadzie niż można się spodziewać. Kredyt konsolidacyjny ma na celu spłatę wszystkich pozostałych zadłużeń tak aby klient mógł zostać tylko z tą jedną pożyczką. Dzięki temu, że okres spłaty jest z reguły wydłużony miesięczna rata takiego kredytu jest niższa od sumy wcześniejszych zobowiązań. Dlatego klientowi łatwiej jest podołać spłacie tego jednego zobowiązania niż kilku wcześniejszych. Pozwala to na uregulowanie wszystkich spraw a często i odłożenie „grosza” na czarną godzinę. Oczywiście wymaga to dyscypliny i konsekwentnego działania jednak zachowanie dobrego imienia jest tego warte.

O kredycie hipotecznym:

O kredycie konsolidacyjnym:

Porównujemy oferty banków:

mBank
PKO
BZWBK
Deutsche Bank

Millennium
Alior
BGŻ
Raiffeisen

BPH
ING
Credit Agricole
eurobank

X
Nasza strona korzysta z plików cookies wyłącznie w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania. Przeglądając naszą stronę wyrażasz na to zgodę.