visit tracker on tumblr
kredyt hipoteczny expander

  • Oferta 14 banków w 1 miejscu
  • Niezobowiązujące doradztwo
  • Kredyt w programie MDM
  • Na zakup mieszkania, budowę domu

Jak wykorzystać zalety kredytu konsolidacyjnego?

Dla wielu dłużników konsolidacja dotychczasowych zobowiązań jest wybawieniem z kłopotów finansowych. Pozwala ona przede wszystkim obniżyć wysokość comiesięcznych rat poprzez obniżenie oprocentowania wierzytelności, a także poprzez wydłużenie okresu spłaty. Warto jednak zaznaczyć, że zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy mogą zyskać dzięki tego typu rozwiązaniu znacznie więcej.

Dodatkowa gotówka na inne wydatki

Każdy klient korzystający z konsolidacji swojego zadłużenia może z reguły skorzystać z możliwości pożyczenia dodatkowej gotówki na kolejne wydatki. Jest to możliwe dzięki temu, iż obniżenie wysokości comiesięcznych rat sprawia, że zwiększa się zdolność kredytowa danego dłużnika. Pozwala mu to zyskać dostęp do większego limitu zadłużenia i uzyskać pieniądze, których wcześniej nie mógł otrzymać w żadnym banku.

Kwota, którą w ten sposób można otrzymać, jest zależna od tego, na jaki rodzaj konsolidacji się zdecydujemy. W przypadku wyboru konsolidacji pod zastaw hipoteczny zawsze będzie ona wyższa niż w sytuacji, gdy zdecydujemy się na finansowanie gotówkowe bez dodatkowych zabezpieczeń. Nie mniej jednak, obniżenie wysokości rat zawsze pozwala klientowi banku poprawić zdolność zaciągania kolejnych wierzytelności.

Szybsza spłata wierzytelności

Obniżając wysokość rat miesięcznych, można również zyskać dodatkową gotówkę, którą przeznaczy się na szybszą spłatę zadłużenia. Może to wydać się początkowo bezsensowne, jednak gdy obliczymy, że konsolidując dotychczasowe zobowiązania, pozostawimy w swoim budżecie nawet tysiąc złotych, to może się okazać, że dzięki temu szybciej pozbędziemy się zadłużenia. Zaoszczędzone pieniądze można bowiem przeznaczyć na szybszą spłatę kapitału kredytu konsolidacyjnego i uchronić się przed wpadnięciem w spiralę zadłużenia.

Rozwiązanie to poleca się w szczególności tym osobom, które nie mają kłopotów z terminowym regulowaniem rat, ale chcą jak najszybciej całkowicie pozbyć się wszystkich wierzytelności. Każda nadpłata zadłużenia będzie bowiem skutkowała zmniejszeniem się wysokości kapitału pozostałego do spłaty oraz dalszym obniżaniem się rat, co umożliwi spłacanie jeszcze większych sum pozostałych do pełnego uregulowania zobowiązania.

Możliwość odliczenia odsetek od podatku

W przypadku przedsiębiorców, którzy zdecydują się na konsolidację długów, zachodzi także możliwość odliczania wysokości odsetek od podatku. Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą mogą bowiem zaliczyć odsetki od skonsolidowanych wierzytelności inwestycyjnych do kosztów uzyskania przychodu i tym samym zwiększyć swoje dochody. Pozwoli im to znacznie poprawić swoją sytuację materialną oraz płynność finansową firmy.

Warto podkreślić, że nie są to jedyne sposoby wykorzystania zalet zobowiązań konsolidacyjnych. W wielu przypadkach jest bowiem możliwe wykorzystanie ich w zupełnie inny sposób. Aby jednak jasno określić, co może dodatkowo zyskać dana osoba bądź przedsiębiorstwo, konieczne jest indywidualne przeanalizowanie ich sytuacji finansowej oraz historii dotychczasowej spłaty zobowiązań.

O kredycie hipotecznym:

O kredycie konsolidacyjnym:

X
Nasza strona korzysta z plików cookies wyłącznie w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania. Przeglądając naszą stronę wyrażasz na to zgodę.