visit tracker on tumblr

Oferta kredytu hipotecznego dla firm nieco różni się od oferty dla klientów indywidualnych. Podczas gdy osoby fizyczne decydują się na takie zobowiązanie głównie dlatego żeby mieć gdzie mieszkać (najczęściej do końca życia) spłata jest rozłożona najczęściej na dwadzieścia lub trzydzieści lat. Natomiast w przypadku firm zakłada się, że decydują się one na taki krok w celach inwestycyjnych, a więc po to aby w niedalekiej przyszłości zwiększyć swoją bazę klientów i dochody. Dlatego też najczęściej okres spłaty jest znacznie krótszy i sięga często do piętnastu lat. Choć oczywiście mamy wolny rynek i każda instytucja finansowa sama decyduje o maksymalnym okresie kredytowania to w praktyce im dłuższy ma być ten okres tym mniej banków jest skłonnych do współpracy.

Właściciele przedsiębiorstw są w o tyle lepszej sytuacji, że jest im o wiele łatwiej uzyskać większe kwoty. Podczas gdy osoby nie posiadające firm statystycznie rzecz ujmując zaciągają zadłużenie rzędu od dwustu do czterystu tysięcy złotych to firmy decydują się częściej na kwoty powyżej miliona złotych. Co więcej podczas gdy klienci indywidualni mogą mieć problem ze zdobyciem kredytu w walucie obcej (EUR lub USD, franki szwajcarskie już chyba nigdy nie wrócą do łask) ciągle wiele banków oferuje takie usługi firmom. Z drugiej jednak strony klienci indywidualni mogą liczyć na uzyskanie kwoty równej nawet 100% ceny nieruchomości podczas gdy w przypadku przedsiębiorstw zawsze wymagany jest wkład własny.

Wielu zapracowanych przedsiębiorców nie ma zbyt wiele czasu na porównywanie ofert kilku, czy kilkunastu banków a usługi doradcy finansowego mogą być kosztowne. Dlatego też polecamy Państwu nasz kalkulator kredytu hipotecznego dla firm - jest on bezpłatny i zawsze dostępny z każdego miejsca w kraju. Można dzięki niemu porównać oferty kilkunastu banków dosłownie w ciągu kilku minut i od razu złożyć wniosek. Aby dodatkowo przyśpieszyć i ułatwić całą procedurę na podstawie podanych kryteriów wyszukiwane są najbardziej korzystne oferty, ale tylko dziesięć najlepszych z nich jest widocznych dla użytkownika. Ponieważ samo złożenie wniosku jest bezpłatne i niezobowiązujące można bez problemu złożyć ich kilka w różnych instytucjach i bardziej szczegółowo porównać indywidualnie przygotowaną ofertę (proszę zwrócić uwagę, że w niektórych instytucjach finansowych można wytargować niższą marżę lub prowizję).

O kredycie hipotecznym:

O kredycie konsolidacyjnym:

Porównujemy oferty banków:

mBank
PKO
BZWBK
Deutsche Bank

Millennium
Alior
BGŻ
Raiffeisen

BPH
ING
Credit Agricole
eurobank

X
Nasza strona korzysta z plików cookies wyłącznie w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania. Przeglądając naszą stronę wyrażasz na to zgodę.